• Zápis do materskej školy

Tlačivá na stiahnutie :

• Žiadosť o predprimárne vzdelávanie   - Ziadost_o_predprim._vzdelavanie_(1).pdf

•  Potvrdenie všeobecného lekára Potvrdenie_lekara_(1).pdf

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

Zápis detí do materských škôl ( ďalej len MŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prievidza sa obvykle koná v dňoch od 02.05. do 04.05. v priestoroch jednotlivých MŠ.

Do MŠ  sa prijíma spravidla dieťa od troch do šiestich rokov jeho veku; výnimočne, ak je voľná kapacita, možno prijať dieťa od dvoch rokov veku, za predpokladu, že dieťa má osvojené hygienické návyky.

Dieťa sa do MŠ prijíma vždy len na základe písomnej žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie. Zákonný zástupca spolu so žiadosťou predkladá aj potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, občiansky preukaz a rodný list dieťaťa. ( Formulár potvrdenia lekára je súčasťou žiadosti na stiahnutie).

KDE NÁJDEM ŽIADOSŤ  O PRIJATIE

Zákonný zástupca si žiadosť môže prevziať osobne v MŠ, prípadne stiahnuť z web stránky. Naša MŠ umožňuje prihlásenie dieťaťa aj prostredníctvom elektronickej prihlášky.

AKO PODÁM ŽIADOSŤ O PRIJATIE

Žiadosť s podpisom oboch zákonných zástupcov dieťaťa sa podáva v čase vyhláseného zápisu priamo v MŠ k rukám zástupkyne riaditeľky pre MŠ. Akceptované sú aj žiadosti doručené poštou, e-mailom, kuriérom či elektronická prihláška.

Elektronická prihláška :  formulár elektronickej prihlášky / zápisný lístok do bude spustený v období vyhláseného zápisu do MŠ. Elektronická prihláška neobsahuje formulár potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa pre všeobecného lekára a preto pri takto podanej prihláške je  zákonný zástupca povinný k vytlačenej a oboma zákonnými zástupcami podpísanej prihláške doložiť aj potvrdenie od všeobecného lekára dieťaťa ( tlačivo potvrdenia si môžete prevziať osobne v MŠ, prípadne stiahnuť z web stránky).

KEDY JE DIEŤA PRIJATÉ DO MŠ

Dieťa je prijaté len vtedy, ak riaditeľka  ZŠ s MŠ  o jeho prijatí vydala rozhodnutie. Písomné rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa bude vydané najneskôr do konca júna.

PODMIENKY PRIJÍMANIA

Počet detí, ktoré môžu byť do MŠ  prijaté, závisí od kapacitných možností konkrétnej školy. Prednostne sa prijímajú deti :

• ktoré dovŕšili piaty rok veku
          • súrodenci detí, ktoré už MŠ navštevujú
          • súrodenci žiakov, ktorí navštevujú ZŠ

PRIJATIE DIEŤAŤA PRESTUPOM

O prijatí dieťaťa prestupom hovoríme vtedy, ak je dieťa už prijaté v inej MŠ , ale rodičia sa rozhodnú ukončiť dochádzku v tejto škole a požiadajú o prijatie do inej MŠ.

Predpokladom takéhoto prijatia je voľná kapacita MŠ do ktorej má dieťa prestúpiť.

POVINNÉ PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE

Pre dieťa, ktoré dosiahne päť rokov veku do 31. augusta, je predprimárne vzdelávanie povinné.

Povinné predprimárne vzdelávanie plní dieťa v spádovej materskej škole, ak zákonný zástupca pre dieťa nevyberie inú MŠ, do ktorej ho riaditeľ tejto MŠ prijme.

Spádová materská škola sa určuje len pre deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné.

Spádové materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prievidza

POKRAČOVANIE PLNENIA PREDPRIMÁRNEHO VZDELÁVANIA

Povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole trvá jeden školský rok.

Deti ktoré dovŕšili šesť rokov veku, ale nedosiahli školskú spôsobilosť majú možnosť pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávania ešte jeden školský rok. Riaditeľka ZŠ s MŠ vydá rozhodnutie o pokračovaní plnenia predprimárneho vzdelávania  len  na základe :

• písomného súhlasu príslušného zariadenia poradenstva a prevencie
          • písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast
          • informovaného súhlasu zákonného zástupcu

Formulár písomného súhlasu všeobecného lekára a informovaný súhlas zákonného zástupcu obdržíte v MŠ.